لنز سخت ❤️ لنز تماسی سخت - نمایندگی خرید لنز طبی سخت ❤️ لنزویژن

در حال نمایش یک نتیجه

1.400.000 تومان2.800.000 تومان

لنز سخت

خرید لنز طبی سخت

خرید لنز طبی سخت

لنز طبی سخت یک نوع لنز تماسی با نفوذپذیری گاز هستند که از یک نوع پلاستیک بادوام ساخته شده و می توانند اکسیژن را به راحتی به چشم بیمار منتقل کنند. به این نوع لنز چشم لنزهای نفوذپذیر با گاز سخت یا Rgp contact lenses نیز گفته می شود.

لنز تماسی سخت جنس سفتی دارد، اما نباید آنها را با لنزهای قدیمی که دیگر منسوخ شده اند اشتباه بگیرید. این نوع لنز از نوعی پلاستیک به نام پلی متیل متاکریلات ( PMMA ) ساخته شده است.

لنز RGP قبل از سال 1971 و زمانی که لنزهای طبی نرم بودند معرفی شد و تقریبا می توان گفت که انواع برند آن از PMMA ساخته شده است، که به آن شیشه های اکریلیک نیز گفته می شود. این ماده دارای خواص نوری بسیار خوبی است و به عنوان یک جایگزین سبک و مقاوم در ساخت لنز هارد بکار برده شده است.

این ماده در برابر اکسیژن و سایر گازها غیرقابل نفوذ است ، و سطح جلوی روشن چشم ( قرنیه ) برای سالم ماندن به منبع قابل توجهی اکسیژن نیاز دارد. از آنجا که اکسیژن به خوبی نمی تواند از آن عبور کند تنها راه رسیدن آن به چشم این است که اشک از زیر لنز با هر بار چشمک زدن عبور کند و برای اینکه این عمل بخوبی انجام شود لنز طبی سخت باید در اندازه کوچکی طراحی شود. از این رو بین لبه لنز و سطح قرنیه فاصلیه قابل توجهی بوجود خواهد آمد.

خصوصیات لنز سخت RGP

  • ساخته شده با یک ماده پلاستیکی محکم که باعث می شود هنگام چشمک زدن شکل خود را حفظ کنند و وضوح دید بیمار بهتر از قبل شود.
  • لنزهای GP نیز بسیار بادوام هستند. اگرچه می توانید آنها را بشکنید ( به عنوان مثال ، اگر روی آنها قدم بگذارید ) ، نمی توانید مثل لنزهای نرم آنها را به راحتی پاره کنید.
  • موادی در ساخت آن بکار برده شده که مانع از چسبیدن چربی و پروتئین به سطح لنز می شود و عبور اکسیژن را راحت تر می کنند.
  • افرادی که عارضه بینایی به نام کراتوکونوس یا همان قوز قرنیه دارند ، جایی که قرنیه مخروطی شکل است و باعث تحریف دید شدید می شود، می توانند برای اصلاح آن از این نوع لنز استفاده کنند.

چه چیزی لنزهای سخت را متفاوت می کند؟

لنز سخت برای اولین بار در اواخر دهه 1970 معرفی شد و در واقع یک فناوری جدید تر از لنزهای طبی نرم هستند. بیشتر آنها از فن آوری سیلیکونی ساخته می شوند که باعث انعطاف پذیری بیشتر آن نسبت به PMMA می شود.

سیلیکون قابلیت نفوذ اکسیژن را بخوبی دارد و بنابراین می تواند مشکل لنهای سخت را که با عدم عبور اکسیژن یرو کار داشتن را برطرف کند  تا قرنیه بتواند سالم باشد و و بدون تکیه به اشک های حاوی اکسیژن به فعالیت خود ادامه دهد.

امروزه لنزهای تماسی سخت که ساخته می شوند قابلیت نفوذ اکسیژن بیشتری به چشم بیمار دارند و مشکل قوز قرنیه را بخوبی در این بیماران اصلاح می کنند.

از آنجا که لنزهای قابل نفوذ گاز امروزی امکان عبور اکسیژن را فراهم می کنند می توانند بزرگتر از لنزهای سخت قدیمی PMMA ساخته شوند و لبه های آن را به سطح چشم نزدیکتر کرد. این طراحی جدید باعث می شود تا در چشم بیمار راحت تر بوده و هنگام انجام فعالیت هایی مانند ورزش با اطمینان بیشتری روی چشم قرار داه شمند.

همچنین از دیگر مزایای لنزهای RGP دوام و مقاومت بهتر نسبت به لنز تماسی نرم است و از آنجا که ماندگاری بهتری دارند به لحاظ هزینه هم می توانند مقرون به صرفه باشند.

محدودیت لنزهای سخت قابل نفوذ به گاز

بر خلاف لنزهای نرم ، برای دستیابی به حداکثر راحتی با لنز سخت باید آنها را مرتباً در چشم خود داشت ( هر چند که لزوماً هر روز نیست ).

اگر لنزهای تماسی نرم خود را به مدت یک هفته نپوشید ، وقتی یک هفته بعد آنها را در چشم قرار دهید، راحت خواهند بود. اما اگر لنزهای RGP خود را به مدت یک هفته نپوشید، احتمالاً دوباره مدتی طول بکشد که دوبازه با آنها احساس راحتی داشته باشید.

همچنین لنزهای سخت از لنزهای نرم نسبت به اندازه کوچکتر هستند، به این معنی که خطر بیشتری وجود دارد که لنزهای با نفوذ گاز در هنگام ورزش یا سایر فعالیتها از چشم خارج شوند.

و از آنجا که این نوع لنز چشم به گونه‌ای طراحی شده اند که بر روی چشم حرکت می کند، احتمال بیشتری وجود دارد که گرد و غبار و مواد زاید در زیر لنزها وارد شود و باعث ناراحتی یا سایش احتمالی قرنیه شود.

سرانجام ، لنزهای GP نیاز به مراقبت بیشتری دارند، زیرا آنها برای یک سال یا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

آنچه پزشکان مراقبت از چشم در مورد لنز سخت می گویند

بسیاری از متخصصان چشم پزشکی لنز سخت را به بیماران خود که دچار قوز قرنیه هستند توصیه می کنند و از مزایای آن برایشان صحبت می کنند. در ادامه این پست نظر چند تن از بهترین متخصصان در این زمینه را برای شما عزیزان آورده ایم :

دکترکتی پان پنکر

” با توجه به اینکه این نوع لنز دید عالی و راحتی را برای مصرف کننده فراهم می کند انتخاب بسیار مناسبی به شمار می آید و من معتقدم که اکثر بیمارانی که از عارضه کراتوکونوس برخوردارند بهتر است برای اصلاح آن از این لنز تماسی استفاده کنند. همچنین بخاطر طول عمر بالای یکسال به لحاض پرداخت هزینه بسیار مقرون به صرفه هستند. من در واقع به این نوع لن کاملا معتقد هستم چون بیمار با آن دید بهتری دارد و مراقبت از آنها بسیار راحت است.”

دکتر تام کوین

“برای من کاندیداهای لنز تماسی با نفوذ به گاز ایده آل، افرادی هستند که به بینایی خود اهمیت می دهند. یکی از بیمارانی که می تواند از این نوع لنز بهره مند شود آن است که دچار عارضه کراتوکونوس یا همان قوز قرنیه که یک نوع بی نظمی در قرنیه است، می باشد. این افراد واقعا از نظر بینایی رنج زیادی می برند و لنز سخت بخوبی می تواند به کیفیت بینایی آنها کمک کند. به شکلی که هیچ نوع لنز دیگری نمی تواند این مشکل را برطرف کند.”

blank
( پرداخت درمحل ویژه تهران )
+