لنز آستیگمات ❤️ خرید لنز آستیگمات سالانه ، فصلی ❤️ لنزویژن

در حال نمایش 5 نتیجه

+
این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند
700.000 تومان1.900.000 تومان
+
این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند
720.000 تومان2.000.000 تومان
+
این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند
800.000 تومان2.200.000 تومان
+
این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند
900.000 تومان
+
این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز آستیگمات

خرید لنز چشم آستیگمات

اغلب افرادی که آستیگماتیسم دارند فکر می کنند که نمی توانند از لنز تماسی استفاده کنند. حقیقت این است که امروزه بسیاری از شرکت های معتبر آمریکایی، انگلیسی و کرده ای دست به کار شده اند و لنز آستیگمات را برای اصلاح این عارضه بینایی تولید کرده اند. شاید ابتدا بهتر باشد مقداری با این بیماری بیشتر آشنا شوید و سپس به معرفی این لنزها بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید :

خرید لنز آستیگمات

لنز آستیگمات یا همان لنز توریک برای بیماران دارای عارضه بینایی آستیگماتیسم بهترین هستند لنزهای نرم هستند، زیرا آنها به طور ویژه برای اصلاح خطای انکساری که ناشی از داشتن قرنیه به شکل نامنظم است، طراحی شده اند.  این لنزها در هر دو نوع سیلیکون هایدروژل و هایدروژل در بازار وجود دارند. مواد سیلیکون هایدروژل تنفس لنز را راحت تر می کنند.

این نوع لنز طبی نرم می تواند بخوبی آستیگماتیسم  همراه با دوربینی و نزدیک بینی  را اصلاح کنند. همچنین در نمره های متفاوت با محور و سیلندر مختلف نیز در نظر گرفته شده اند تا بتوانند بخوبی نیازهای بیمار را برطرف کنند. سیلندر بخوبی مقدار آستیگمات را در هر چشم مشخص می کند و تعیین آن باید توسط چشم پزشک صورت گرفته و در نسخه لنز چشم شما درج شود.

قیمت لنز آستیگمات در بسیاری از مارک های معتبر، از جمله محصولاتی که در ابتدای همین صفحه مشاهده می کنید، به صورت فصلی یا سالانه در دسترس هستند.

بهترین لنز آستیگمات برای آستیگماتیسم

مارک های خاص که لنز آستیگمات تولید می کنند با توجه به نیاز شما و نسخه لنز چشم بیمار که توسط چشم پزشک تجویز می شود متفاوت هستند. لنزویژن محصولات مختلفی از لنز طبی برای آستیگماتیسم را با کیفیت بالا گرد هم آورده که برای تمام طول روز راحت هستند.

محبوب ترین لنزهای تماسی آستیگمات ایر اپتیکس، مورنینگ، بایوفینیتی و پیورویژن هستند که بسته به مدت استفاده می توانند 3 تا 12 ماه مورد استفاده قرار گیرند.

چگونه لنز آستیگمات به آستیگماتیسم کمک می کنند؟

لنز آستیگمات به طور خاص برای تصحیح مشکلات بینایی که بخاطر داشتن انحنای متفاوت قرنیه ناشی می شود، طراحی شده است. این لنز قدرت انکسار عمودی و افقی متفاوتی ایجاد می کند و با تغییر نمره در لنز به تدریج افزایش یا کاهش می یابد.

بیمارانی که دچار آستیگماتیسم هستند موقعی که از این لنزها استفاده می کنند از راحتی و وضوح دید بالایی برخوردار می شوند. دلیل آن این است که قرنیه شکل معمولی ندارد، بنابراین تولید کنندگان از روشی استفاده کرده اند که لنز بخوبی بر روی محور تعیین شده برای بیمار فیت شده و جابجا نشود و معمولا با یک خط بر روی لنز مشخص شده است.

معرفی سه نوع اصلی لنز آستیگمات

سه نوع لنز آستیگمات وجود دارد که در ادامه این پست به توضیح مختصری در مورد هر کدام می پردازیم. البته این نکته را در نظر داشته باشید که تنها نوع اول آن در فروشگاه موجود می باشد و معمولا توسط پزشک توصیه می شود :

لنز آستیگمات سالانه و فصلی

لنز های طبی آستیگمات سالانه و فصلی به دلایلی مانند راحتی اولیه خوب، در دسترس بودن بصورت گسترده و راحتی بالا بیشترین مصرف کننده را دارند. این لنزها در دو نوع فصلی و سالانه به فروش می رسند. لنزهای طبی نرم برای آستیگماتیسم رایج ترین گزینه ای است که توسط متخصصین مراقبت از چشم تجویز می شود.

هنگامی که صحبت از اصلاح آستیگماتیسم با لنزهای تماسی نرم می شود، چیزی بیش از نوشتن نسخه وجود دارد. در حالی که پزشک چشم شما می تواند از تجویز عینک برای شما به عنوان نقطه شروع استفاده کند، آنها مجبورند لنزهای تماسی را که روی چشم شما است را از نزدیک بررسی کنند تا علائم کوچک و ساخته شده با لیزر برای تنظیم دقیق محور را پیدا کنند که به آنها بگویید که آیا لنز به درستی تراز شده است یا خیر.

لنز طبی آستیگمات Rgp

این نوع لنز تماسی بیشتر برای افرادی که آستیگماتیسم زیادی بعلت بیماری قرنیه دارند، استفاده می شود. این نوع لنز آستیگمات معمولا جایگزین مناسبی برای لنزهای نوع نرم در شرایط خاص است. به عنوان مثال ، اگر مقادیر زیادی آستیگماتیسم دارید ، حرکات ظریف شما با یک لنز تماسی نرم می تواند باعث تاری یا نوسان دید شما شود.

خوشبختانه لنز نفوذپذیر با گاز Rgp می تواند برای اصلاح آستیگماتیسم مورد استفاده قرار گیرد. در صورتی که با لنز طبی آستیگمات نرم بینایی خوبی ندارید حتما از پزشک خود در مورد لنز سخت برای آستیگماتیسم اطلاعاتی را بدست آورید و بخواهید که در صورت لنزوم برایتان تجویز شود.

لنز آستیگمات ترکیبی

این نوع لنز آستیگمات دارای یک مرکز سخت با محیط دور نرم است. به دلیل راحتی اولیه عالی برخی از بیماران این نوع لنز را به نوع دوم که قبلا به آن اشاره شد ترجیح می دهند. به طور کلی لنز سخت برای آستیگماتیسم و نوع ترکیبی آن روش های مشابه برای تصحیح این عارضه دارند. در صورتی که آستیگماتیسم بالایی دارید و با تجویز پزشک می توانید از آنها استفاده کنید.

آستیگماتیسم چیست ؟

آستیگماتیسم Astigmatism یک بیماری رایج در چشم است که در آن قرنیه به طور نامنظم شکل می گیرد و بیشتر به یک توپ راگبی می ماند تا فوتبال. اگر این بیماری درمان نشود میتواند باعث سردرد، فشار و خستگی چشم شود. در این عارشه تصاویر چه دور و چه نزدیک تار دیده می شوند. اما با لنز آستیگمات این مشکل حل می شود. بهترین روش برای درمان آن، استفاده از لنزهای تماسی یا عینک مخصوص است.

آستیگماتیسم معمولا در هنگام تولد وجود دارد، اما در بعضی موارد ممکن است پس از آسیب دیدگی یا عمل جراحی رخ دهد. دو نوع اصلی آستیگماتیسم در تقسیم‌بندی که بر مبنای محور دو خط کانونی انجام می‌شود وجود دارد : منظم و نامنظم.

علائم آستیگماتیسم

شایع ترین علامت آستیگماتیسم، تار دیدن اشیا و محیط پیرامون در دور و نزدیک است. سایر علائم رایج عبارتند از سردرد، سرگیجه و خستگی چشم وقتی که در وضعیت درمان قرار نگرفته باشد.

آستیگماتیسم در کودکان

از آنجایی که در اکثر موارد انسان ها با آستیگماتیسم متولد می شوند، این مورد در کودگان نیز مشاهده می شود. یک آزمایش ساده چشم، آستیگماتیسم را شناسایی می کند و پزشک شما می تواند درمان های مناسب را با توجه به سن کودک شما توصیه کند. یکی از این راه های درمانی استفاده از لنز آستیگمات است.

آستیگماتیسم چگونه درمان می شود؟

عینک ها انتخاب اولیه برای افراد مبتلا به آستیگماتیسم هستند. افرادی که مبتلا به آستیگماتیسم هستند، گزینه های مختلفی برای به دست آوردن بینایی واضح و روشن دارند. یکی از آنها لنزههای آستیگمات است که در برخی موارد بهتر از عینک عمل کرده و دید روشن تری را برای بیمار فراهم می کنند. با این حال بخاطر اینکه این لنها به طور مستقیم با چشم در تماس هستند نیاز به نگهداری و مراقبت ویژه ای دارند.

لنز آستیگمات از نوع نرم می تواند خیلی در اصلاح این بیماری موثر باشد، اما در برخی موارد دیگر این لنزهای نرم جوابگو نیستند و نیاز به لنز سخت و قابل نفوذ گاز احساس می شود که می توانند این شکل نامنظم قرنیه را جبران کرده و بینایی فرد را بهبود بخشند. تشخیص این مورد هم تنها بر عهده پزشک خواهد بود.

اگر آستیگماتیسم دارید، انواع برندهای مختلف لنز تماسی برای درمان آن وجود دارد. در مشورت با متخصص اپتومتریست شما می توانید لنزهایی را که به بهترین وجه نیازهای تصویری و شیوه زندگی شما را برآورده می کنند انتخاب کنید.

در ویدئو زیر آستیگماتیسم و اصلاح آن توسط لنز آستیگمات به طور کامل توضیح داده شده است :

blank
( پرداخت درمحل ویژه تهران )
+