نمایش یک نتیجه

لنز رنگی

لنز رنگی

لنز رنگی و طبی رنگی

لنز رنگی یکی از بهترین گزینه ها برای تغییر و درخشش بیشتر چشم های شماست. آنها رنگ چشم شما را به سادگی تغییر داده و به زیبایی آن می افزایند.

این لنزها برای تصحیح نزدیک بینی و دوربینی نیز تولید می شوند که به اصطلاح به آنها لنز طبی رنگی می گویند. قوانین استفاده از لنز طبی رنگی مشابه مواردی است که برای لنزهای طبی معمولی استفاده می شود.

انواع لنز رنگی

لنز رنگی فقط قسمت رنگی چشم یا همان عنبیه را پوشش می دهند و در مرکز روشن هستند تا مانع دید شما نشوند.

چهار نوع اصلی از لنز رنگی وجود دارد :

تقویت کننده رنگ طبیعی چشم

این لنز رنگی دارای رنگ کمی است و براحتی در ظرف جالنزی دیده می شود. این لنزها برای زمانی مفید هستند که شما می خواهید رنگ طبیعی چشم خود را روشن تر یا تیره تر کنید.

لنز رنگی مات

این نوع بیشترین استفاده را در بین لنزهای زیبایی دارد به این دلیل که کاملا رنگ چشم را تغییر می دهد. کسانی که از این نوع لنز استفاده می کنند، چهره آنها تغییر زیادی می کند.

این لنزها در انواع طیف های رنگی مختلف لنز سبز ، لنز آبی ، لنز طوسی ، لنز عسلی و یخی امروزه توسط کمپانی های معتبر تولید و به بازار عرضه می شوند.

لنز رنگی فانتزی

این نوع لنز می تواند رنگ چشم شما را بطور خاصی تغییر داده و برخی از جلوه های را نیز اضافه می کند. به عنوان مثال شما می توانید چشم گربه ای یا ترسناک داشته باشید! به همین دلیل این لنزها بیشتر در مراسم خاص مانند جشن های هالووین مورد استفاده قرار می گیرند.

روش مراقبت از لنز رنگی

مراقبت های مناسب برای لنز رنگی

چگونه از لنز رنگی خود مراقبت کنیم؟ این کار بسیار راحتی است. دستورالعمل های مراقبتی که توسط چشم پزشک برای شما تجویز شده را رعایت کنید. او به شما اطلاعات لازم برای استفاده، تمیز و نگهداری از لنز را خواهد داد.

مانند بقیه لنزهای تماسی، این لنزها نیز باید در موقع تعیین شده جایگزین شوند. استفاده از لنز زیبایی پس از گذشت تاریخ مصرف آن می تواند به چشم شما آسیب بزند.

هرگز از لنز زیبایی کرایه ای کرایه ای و مشترک استفاده نکنید چون انتقال بیماری از طریق چشم هم می تواند صورت گیرد و دچار عفونت های چشمی و حتی از دست رفتن بینایی خواهید شد.

در نهایت بیاد داشته باشید که به طور سالانه برای معاینه چشم خود به پزشک متخصص مراجعه کنید و نسخه لنز جدید مناسب خود را دریافت کنید.

روش انتخاب لنز رنگیچگونه لنز رنگی مناسب برای خود انتخاب کنید

موقعی که تصمیم گرفتید رنگ چشم خود را تغییر دهید، نوبت به آن می رسد که رنگ لنز خود را انتخاب کنید. موقع انتخاب عوامل متعددی مانند تن پوست، رنگ مو و رنگ چشم طبیعی خود را در نظر بگیرید.

در ادامه چند نکته برای انتخاب لنز رنگی را توضیح می دهیم :

  • کمد لباسهای شما جای خوبی برای شروع است. وقتی برای خرید لباس به فروشگاه مراجعه می کنید آنهایی را انتخاب می کنید که با سبک طبیعی شما سازگار هستند. پس از مدتها دیگر متوجه شده اید که چه رنگهایی به شما می آید.
  • اگر چشم های شما رنگی هستند و بدنبال این هستید که در آنها تغییر اندکی ایجاد کنید، باید درباره رنگ آن بیشتر فکر کنید. رنگی را انتخاب کنید که تغییر طبیعی در چشم شما ایجاد کند.
  • اگر رنگ چشم شما روشن است و بدنبال یک تغییر رنگ طبیعی هستید، رنگهایی را انتخاب کنید که تطابق بیشتری با رنگ چشم شما دارند. به عنوان مثال، رنگ آبی، طوسی و سبز انتخاب های خوبی هستند.
  • اگر رنگ چشم شما تیره است و میخواهید یک تغییر رنگ طبیعی داشته باشید، از لنزهای مات استفاده کنید. در این صورت انتخاب های زیادی پیش روی شما خواهد بود. بنفش، سبز، عسلی، طوسی و یا آبی، انتخاب های خوبی خواهند بود.
  • افرادی که دارای پوستهای خنثی هستند برای ایجاد یک تغییر چشمگیر باید لنز رنگی انتخاب کند که رنگ گرمی داشته باشد، مانند قهوه ای روشن و عسلی بدون دور که جذابیت خاصی دارند.

آیا لنزهای رنگی ایمن هستند ؟

احتمالا تا بحال مواردی را در مورد اینکه لنز رنگی به چشم مصرف کنندگان خود آسیب رسانده است شنیده اید و نگران این باشید که ممکن است به چشم شما هم آسیبی وارد شود.

در صورتی که استفاده از این لنزها با تایید چشم پزشک و تجویز نسخه باشد و از یک فروشگاه معتبر تهیه شوند و همچنین مهمتر از همه تمامی نکات مراقبتی از لنز را که در ابتدای همین پست توضیح داده شد را رعایت نمایید هیچ آسیبی به چشم شما وارد نخواهند کرد.

لنزهای تماسی را حتما باید با داشتن نسخه چشم خود تهیه کنید، بنابراین قبل از خرید لنز رنگی حتما با پزشک خود ملاقات داشته باشید.

حتی اگر مشکل بینایی مانند دور بینی و نزدیک بینی داشتید و خواستید لنز طبی رنگی تهیه کنید حتما باید با تجویز پزشک باشد چون ممکن است نمره دو چشم با یکدیگر متفاوت باشد.

لنز طبی رنگی

لنز طبی رنگی برای کسانی که مشکل بینایی دور بینی یا نزدیک بینی دارند و می خواهند علاوه بر استفاده از لنز طبی رنگ چشم خود را نیز تغییر دهند بهترین گزینه برای تغییر رنگ طبیعی چشم آنها است. این لنزها را می توان برای امور روزمره و یا ویژه مهمانی بکار برد.

این لنزها به هرچه زیباتر شدن ظاهر شما کمک می کنند و ساختار رنگ چشم شما را بطور محسوس می توانند تغییر دهند. لنزهای رنگی را می توان در انواع رنگهای مختلف که ترکیبی از رنگهای عسلی، طوسی، آبی، یخی و سبز هستند در فروشگاه لنزویژن تهیه نمود.

این لنزها را می توانید برای رفع مشکل آستیگماتیسم هم استفاده کنید، اما به علت کم بودن تقاضا این لنزها هنوز ورد بازار ایران نشده است. برای استفاده از این نوع لنزها حتما قبل از تهیه آن با اپتومتریست مشورت کنید.

مارک لنز طبی رنگی چشم

امروزه دنیای مد و زیبایی رونق فراوانی پیدا کرده است و بخصوص در ایران در بین خانم ها توسعه فراوان یافته است. لنز طبی رنگی را می توان یکی از مهمترین گزینه ها در این حوزه دانست که در انواع مارک های مختلف تولید و وارد بازار می شود.

این لنزها مانند لنزهای طبی سفید اکسیژن رسانی خوبی داشته و از رسیدن اشعه های مضر uv به چشم جلوگیری می کنند. قرنیه چشم بسیار حساس است و باید در انتخاب برند لنز خود کاملا دقت کنید.

در فروشگاه لنزویژن شما عزیزان می توانید از متخصصان ما مشاوره رایگان بگیرید و مناسب ترین مارک لنز طبیعی زیبایی خود را تهیه نمایید.

هنگامی که نسخه لنز خود را داشتید به فروشگاه لنزویژن مراجعه و لنز مورد نظر خود را تهیه نمایید و در غیر اینصورت اگر از فروشگاه های نامعتبر خرید کنید ممکن است لنز مورد تایید نباشد و موجب عفونت و حتی از دست رفتن بینایی شما شود.